Warning: DOMDocument::loadHTML(): Opening and ending tag mismatch: p and font in Entity, line: 116 in /home/services/httpd/html/fishing-tygodnik/index.php on line 66

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : font in Entity, line: 116 in /home/services/httpd/html/fishing-tygodnik/index.php on line 66
Nieregularnik Wędkarski

Oddajemy oczom czytelników 49 numer Nieregularnika. Tym razem nieco opóźniony, ale wreszcie zawisł.

Miłej lektury!

NR 49 - 5 GRUDNIA 2000
Wydawca: KROKUS sp. z o. o. oraz Zespół Rybiego Oka
ZDJĘCIE NUMERU:

 

A wyglądało to tak smakowicie...

Pstrąg

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich czytelników posiadających utrwalone na fotografiach swoje wędkarskie wyprawy. Zapraszamy też do wzięcia udziału w KONKURSIE na najciekawszy artykuł.
Nie narzucamy żadnej formy. Może to być opowiadanie, wspomnienie, opis wędkarskiej przygody, ocena sprzętu czy opis metody połowu. Słowem wszystko co wiąże się z szeroko pojmowanym wędkarstwem.
Przed Świętami Bożego Narodzenia w drodze publicznego głosowania na Forum Głównym wybierzemy zwycięzcę.
Autorzy najciekawszego artykułu oraz najładniejszej fotografii zostaną nagrodzen
i kompletami żyłek wędkarskich firmy SUFIX.
W konkursie biorą udział wszystkie zdjęcia i artykuły opublikowane od momentu reaktywowania NIEREGULARNIKA.

W NUMERZE:

 

Po apelach na forum wpadłem na pomysł żeby opisać i podzielić się z wami moimi doświadczeniami w produkcji woblerów. Są na tyle sprawdzone, że mogą się przydać każdemu, kto chciałby zacząć wyrób swoich przynęt.
Produkcja woblerów

 

Artur Banachowski opowiedział już jak dobierać sprzęt do warunków łowiska i poławianych ryb. Dziś pora na konkrety, czyli produkty godne polecenia.
Muchówki cz. II

 

Temat ogłoszonego na Forum przez Roberta Pastryka konkursu przypomniał mi o pewnej zimnej, jesiennej nocy i pewnej miętusowej zasiadce. Zaliczyłem wtedy lekcję pokory. Kolejny raz przekonałem się, że w wędkarstwie nic nie jest wiadome, nic nie jest określone raz i na zawsze, a wszystkie "mądrości" niewiele są warte. Są niczym, wobec przypadku. Los bywa przekorny i zwykle ta przekora losu bywa dotkliwa, choć... nie zawsze.
Traf

 
 
DONOSY:
 

Jacek Gnat informuje:

W niedzielę wybrałem się nad Wisłę w okolice ujścia Kamiennej. Niestety odcinek, który onegdaj polecałem w Gosinej ankietce to już tylko wspomnienie po długiej i głębokiej rynnie pozostał tylko niewielki strumyczek zasypany piachem z widocznym dnem. Postanowiłem odwiedzić przyujściowy odcinek Kamiennej. Woda jest tam fantastyczna, teren wygląda jak po bombardowaniu - wszędzie powalone drzewa większość to robota wiatru ale wiele wskazuje na działalność bobrów. Głębokie rynny i podmyty brzeg wskazują na sandaczowe stanowiska. Rzeczywiście mimo paskudnej pogody (deszcz i silny wiatr ze wschodu) przemoczonych butów, urwanych wielu gumek stwierdziłem że sandacze są. Widziałem uciekającą drobnicę, miałem kilka "puknięć", namierzyłem stado wielkich kleni. Generalnie jestem zadowolony poczekam na poprawę pogody i powalczę z okazami. Ciekawe, że mimo tak niesprzyjającej aury spotkałem wielu wędkarzy. Wśród przynęt króluje żywiec choć widziałem też amatorów lekkiego spławiczka. Wszyscy mówią że jest kiepsko z rybami, każdy też narzeka na niski stan wody.

WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76
90-251 Łódź, POLSKA
Telefon:
+48 42 678-15-90
+48 42 630-59-85
+48 42 639-84-12
Fax:
+48 42 678-15-99
E-Mail:
biuro@krokus.com.pl
office@krokus.com.pl

TYMCZASOWE KOLEGIUM REDAKCYJNE:
Sławek i Kama Bocheńscy
Radek Gościmski
Wojtek Górny
Piotrek Onikki-Górski
Michał Sopiński
Andrzej Trembaczowski

OPRAWA INTERNETOWA:
Maciek Jałkowski

PROJEKT
Janusz Dymidziuk

Š 1999-2000 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Krokus Sp. z o.o.
Teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
.

 

 
Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.